Bóle mięśni, drętwienie kończyn, uczucie gorąca - co może być tego przyczyną?

Mam 19 lat i od połowy sierpnia miałam najpierw bóle mięśni rąk, czułam też takie drętwienie, szczególnie w przedniej i tylnej okolicy ramienia i w przedramieniu, uczucie zmęczenia, na początku trochę bolało mnie gardło. Po kilku dniach zaczęły mnie boleć uda tak u góry po wewnętrznej stronie i te bóle utrzymywały się przez dość długi okres z tym, że przez chyba tydzień nie odczuwałam żadnego bólu, wszystko minęło jak ręką odjął, a potem znów wróciło. Pod koniec września, jak pierwszy dzień poszłam do szkoły, to objawy ustąpiły znów tak nagle i wszystko było w porządku, aż do teraz. Jakiś tydzień temu złapało mnie przeziębienie. Byłam u lekarza, który przepisał mi antybiotyk i przeziębienie praktycznie minęło z tym, że bóle mięśni znów powróciły, plus do tego jeszcze zaczęły mnie dziś piec oczy tak jak to czasem mam, gdy zbyt długo płaczę. Boli mnie kark i część kręgosłupa między łopatkami. Co może być tego przyczyną? Powiem jeszcze, że jestem osobą dość wrażliwą i przejmującą się wszystkim, a w tamtym okresie miałam dużo powodów do zmartwień. Czy nerwy mogą mieć na to jakiś wpływ? Miałam wrażenie, że czasem jak się czymś zajęłam i tak jakby nie myślałam o tym, że mnie coś boli to ten ból tak jakby stopniowo ustępował, choć nie zawsze. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane objawy są nieswoiste, trudno wskazać jednoznaczną przyczynę.
Być może mają one podłoże psychogenne lub nerwicowe, należy także wykluczyć związek z ewentualnymi wadami postawy. Ich obecność w przypadku podłoża nerwicowego nie musi oznaczać patologii, jedynie należy opanować stres i opanować "nerwy".
Proponuję skonsultować problem z neurologiem, badanie neurologiczne pozwoli wykluczyć ewentualne przyczyny organiczne.

Redakcja abcZdrowie.pl

Witam,

zalecane są podstawowe badania i konsultacje, np. internistyczna, neurologiczna - w celu wykluczenia chorób somatycznych, a następnie konsultacja i diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego, w celu zbadania podłoża psychicznego objawów, które Pani prezentuje.

Pozdrawiam serdecznie