Bóle mięśni - proszę o pomoc

Witam mam 23 lata, od tygodnia bolą mnie mięśnie w szczególności nóg górne partie ale też rąk. Bóle czasami są większe czasami w ogóle, w nogach pojawiają się gdy dłużej np postoje. Czasami odczuwam też uczucie takiej słabości w mięśniach, towarzyszą też temu okresowe w niektórych punktach dłoni i stup lekkie mrowienia (trwa to sekundę i zanika by za jakiś czas pojawić się w innym punkcie np dłoni) czasami zdarzy się to tylko kilka razy na dzień. Zaobserwowałem też okresowe drżenie pod skóra w różnych miejscach ciała uczucie charakterystyczne podczas braku potasu w organizmie. Dodam też że towarzyszył mi w ostatnim tygodniu lekki stan podgorączkowy i lekkie również okresowe pieczenie lub lekkie mrowienie końcówki języka. Zarówno stan podgorączkowy jak i dolegliwość języka raczej ustąpiły, lecz dalej niepokoją mnie bóle mięśni. Mimo tej niewysokiej gorączki nie czuje się słaby czy chory jak to jest np przy grypie, czuję się normalnie tyle że dokuczają mi wyżej opisane dolegliwości. Naczytałem się trochę o SM i stąd niepokój jest większy.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Potencjalnych przyczyn opisanych dolegliwości jest wiele. Mogą być wynikiem przemęczenia, zaburzeń elektrolitowych, infekcji. Mogą jednak wskazywać na poważna chorobę neurologiczna, metaboliczna, mięśni. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi wywiad dotyczący wszelkich aspektów zdrowotnych, zbada Pana, a następnie zaplanuje badania diagnostyczne i konsultacje specjalistyczne-szczególnie istotna wydaje się konsultacja neurologiczna.
Pozdrawiam