Bóle mięśni, skurcze, osłabienie i objawy rwy kulszowej po leczeniu zapalenia najądrza

Witam, mam takie symptomy: bóle mięśni, słabość, częste skurcze w wielu miejscach, bóle nóg (jak chodzę ponad 2 godz., to mięśnie mnie zaczynają piec i muszę posiedzieć z 10 min, żeby iść dalej - proszę nie zrozumieć mnie źle, te bóle nie są takie mocne, ale wystarczające, żebym nie mógł pracować). Wciąż mogę się uśmiechać, miło porozmawiać itp. Boli mnie też kark, czasem mniej, a czasem bardziej, a czasem nie do zniesienia, jakby mi ktoś zapalniczkę włożył do szyi. Mam też klikanie w kościach dość częste (wcześniej nigdy tego nie miałem), problemy z żołądkiem, odbijanie, kwasy, odczuwam też czasem bóle ścięgien krótkotrwale w różnych miejscach. Czasami mam bardzo krótkotrwałe szumy w uszach, tak przez kilka sekund. Mam też objawy rwy kulszowej (noga prawa) i sztywność, czasami bóle barków, w ogóle czuję się jak jakiś dziadek:) (Mam 35 lat.) Te wszystkie objawy zaczęły się po kuracji Ciprofloxacyną, którą dostałem na zapalenie najądrza.

Moja morfologia (podam wartości zmienione): wbc - 16.4 (norma 4-10); lymph% - 16.5 (25-45), przy czym ilościowo jest OK, bo: 2.7 (1.4-4.5); mon - 1.1 (0.1-1.0) mon% ok, bo 6.9 (2-10); neu% - 72.3 (45-55); neu - 11.8 (2-5.9); OB jest OK! 5 mm i CRP 1.5 OK. Zrobiłem też ana i dwa składniki są pozytywne: jo-1 ++ (dużo ponad normę); dsDNA + (odrobinkę przekroczona norma). 1. Proszę mi powiedzieć, jak może być taki wynik i ob w normie? 2. Jakie choroby wchodzą w grę (to dla mnie najważniejsze), co to może być? - jakaś podpowiedź mogłaby być bardzo ważna. Dodam, że badanie stetoskopem, temperatura, opukiwanie, USG brzucha jest OK.

Witam!

Opisane objawy oraz wyniki badań mogą sugerować chorobę reumatologiczną. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną może być Zapalenie skórno-mięśniowe lub tzw. Zespół nakładania. Odchylenia w badaniach laboratoryjnych mogą być związane z infekcją bakteryjną, jednakże wskaźniki stanu zapalnego OB i CRP są w normie, dlatego warto wykonać tzw. jeszcze raz morfologię z rozmazem ręcznym. Ze względu na całość obrazu klinicznego wskazana jest szybka konsultacja z internistą reumatologiem w celu dalszej diagnostyki i ewentualnego wdrożenia leczenia. Z badań warto jeszcze zrobić zdjęcie RTG klatki piersiowej, oznaczyć CK, AST, ALT, LDH, aldolazę oraz wykonać badanie elektromiograficzne, jednakże o tym powinien zdecydować reumatolog. Pozdrawiam serdecznie!