Bóle nóg - co jest tego przyczyną?

Bardzo proszę o odpowiedź: mam problemy z moimi nogami co najmniej od roku. Boli mnie tylko prawa noga i tylko kiedy leżę / patrz: śpię/. Nie wiem od czego to zależy ale bóle mam tylko w nocy! Budzę się w nocy raz /na razie/ i nie wiem co mam robić. Bóle są tak silne, że często muszę płakać z bezsilności. To nie są normalne bóle! To boli wewnątrz kości i naprawdę nie wiem, co mogę zrobić! Żaden masaż czy smarowanie nie wchodzi w rachubę. Wszystko to już przerobiłam. Proszę tylko o poważne i skuteczne odpowiedzi!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie napisała Pani gdzie dokładnie zlokalizowany jest ból oraz czy były z jego powodu wykonywane jakiekolwiek badania, co istotnie utrudnia postawienie diagnozy. Możliwe jest, że opisane przez Panią objawy wynikają ze zmian zwyrodnieniowych np. kręgosłupa lędźwiowego lub stawów.

Należy rozważyć wykonanie badań rentgenowskich, lub ewentualnie rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Zmniejszenie dolegliwości może wówczas przynieść rehabilitacja i fizykoterapia. Do rozważenia jest konsultacja u ortopedy lub neurologa.