Bóle nóg - co to oznacza?

Witam. Mam 44 lata. Jestem po zabiegu żylaków, parę lat temu. Od tamtej pory jestem pod opieką lekarza, biorę leki i chodzę w podkolanówkach uciskowych. Mam problem z kręgosłupem. Z badania tomografem, wyszła mi przepuklina z prawej strony. Po ostatniej wizycie u lekarza od naczyń i przepisanych lekach, bo skarżyłem na bóle nóg ,zwłaszcza prawej i przepisanych lekach tj.*** -lek ten biorę dość długo na moje żylaki, oprócz tych leków lekarz przepisał mi ***-którego moja wątroba nie toleruje, oraz odnowit w saszetkach. Po tym ostatnim a brałem go przez 30 dni bo to były saszetki po 1 dziennie, zaczęły pobolewać mnie nogi. Zaczęło się pierwsze od prawej nogi. Był to ból w okolicy uda stopniowo przechodzący w okolice pod kolanem aż do stopy. Mam problem z kucnięciem na prawą nogę żeby nawet buta zawiązać. Jakiś miesiąc temu robiłem badanie- Dopler z którego nic nie wynika. Lecz od jakiegoś czasu zaczyna mnie pobolewać lewa noga. Pytanie moje, o jakiej specjalizacji lekarza mam się udać. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane dolegliwości mogą wynikać ze zmian w kręgosłupie m.in. wspomnianej przepukliny. Najwłaściwszym specjalista w tym przypadku będzie neurochirurg. Jeśli zaleci postępowanie zachowawcze warto udać się  do lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, który opracuje program ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Pozdrawiam