Bóle nogi w nocy - jaka przyczyna?

Mam 27 lat. Co jakiś czas mam w nocy bóle lewej nogi. Boli cała noga, a najbardziej chyba kolano i wokół kostki. Co może oznaczać taki ból? Dodam, że w dzieciństwie miałam takie bóle, tylko że obu nóg, i też pojawiały się w nocy - na zmianę pogody. Teraz boli mnie tylko jedna noga. Jaka może być przyczyna bólu? Do jakiego specjalisty się udać? Lekarz rodzinny kazał zrobić rtg całego kręgosłupa, ale nie wiem czy słusznie. A może powinnam zrobić jakieś inne badania? Morfologię mam dobrą.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bóle, jakie Pani opisuje z dzieciństwa, odpowiadają charakterystyce bólów wzrostowych, nie jest to zaburzenie. Natomiast jeżeli chodzi o obecne bóle, to w pierwszej kolejności proponuję wykonanie rtg odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz rtg kolana. W zależności od wyniuku - dalszą konsultację z lekarzem neurologiem bądź ortopedą.

Serdecznie pozdrawiam!