Bóle po poronieniu - czy to coś niepokojącego?

Dzień dobry,
mam wielki problem, w piątek 5 listopada miałam łyżeczkowanie macicy i chciałabym wiedzieć, czy ból w okolicy jajników powinien się długo utrzymywać?

Dziś jest poniedziałek, a ja mam czasem straszne skurcze, czy tak powinno być, czy to coś niepokojącego?

Witam serdecznie,
Łyżeczkowanie jamy macicy jest bardzo poważnym zabiegiem i ból po nim może utrzymywać się nawet do ok. dwóch tygodni. Ważny jednak jest jego charakter, powinien być ustępujący.
Jeżeli bóle nie zmniejszają się lub będą równie intensywne warto skontaktować się z lekarzem ginekologiem. Być może doszło do infekcji i niezbędne będzie włączenie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam