Bóle podbrzusza a prawdopodobieństwo ciąży

witam.miesiączkę dostaję 16 każdego miesiąca.w listopadzie też dostałam.ale po miesiączce zaczęły mnie boleć jajniki i podbrzusze.stosunek miałam na początku listopada także ciąży się nie spodziewam bo normalnie dostałam okresu i trwał jak zwykle ok 5 dni.nie doszło do wytrysku wewnątrz tylko na pochwę, także tym bardziej nie może być ciąży.skąd te bóle?zrobiłam test wieczorem-wynik po5min był negatywny, ale rano jeszcze raz na niego spojrzałam i była druga rozmazana.test powtórzyłam rano 1kresk

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie wyniku powtórzonego rano można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć ciążę. Ból podbrzusza może być spowodowany stanem zapalnym w obrębie przydatków. Inną przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.