Bóle podbrzusza i opuchnięcie a tabletka 72 h po

witam Od 3 miesiecy biore antykoncepcje ( Sylvia 20) w tym czasie zdarzylo mi sie pominac 1 tabletke i brac je nieregularnie , od 3 miesiecy rowniez stosuje tetrysal... na ulotce bylo napisane ze tetracyklina obniza skutecznosc i trzbea w tym czasie stosowac inna metode antykonepcji . Niestety o tym zapomnialam i kochalam sie ze swoim chlopakiem , przyjelam tabletke 72 godziny po na 3 DZIEN PO stosunku .Mam bole podbrzusza czuje sie spuchnieta( nabrzmiala) i mam mdlosci czy moge byc w ciazy?

Witam! Opisane objawy są bardzo częstym działaniem niepożądanym tzw. tabletek po. Oczywiście w związku z tym, że tabletki tego rodzaju nie wykazują 100% skuteczności nie można wykluczyć również możliwości ciąży. Proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki.