Bóle podbrzusza i regularna miesiączka u kobiety w ciąży

Witam chciałabym się dowiedzieć czy u kobiety w ciąży może pojawiać się regularna miesiączka? I czy bóle podbrzusza są naturalne w okresie ciąży .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Klasyczna, regularna miesiączka zdecydowanie nie powinna występować w ciąży. Teoretycznie zdarza się jednak, że w początkowych miesiącach ciąży pojawiają się krwawienia o niewielkiej obfitości imitujące miesiączkę. Zawsze jest to jednak objaw niepokojący. Dolegliwości bólowe podbrzusza także są objawem niepokojącym, dlatego zawsze wymagają kontroli specjalisty ginekologa.