Bóle podbrzusza: Jaka może być tego przyczyna?

Kobieta, 24 lata. Pół roku temu miałam zabieg łyżeczkowania po pustym jaju płodowym. Nie wykazano żadnej przyczyny. Okres mam regularny. Ale dwa tygodnie po okresie miałam bóle podbrzusza i lewego jajnika. Tak gdzieś dwa dni. Tydzień przed następnym okresem także bolał mnie jajnik lewy. Następny okres był bardzo bolesny. Pierwsze trzy dni chwilami mocno bolało podbrzusze, kuło mocno chwilami. Później bolała lewa strona podbrzusza. Pierwszy raz tak mam. Zawsze trochę bolało i tak jeden dziań a pomiędzy miesiączkami nic nie boli.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Bóle podbrzusza występują w wielu chorobach i zaburzeniach, niekoniecznie ginekologicznych. Jeżeli dolegliwości wystąpiły po raz pierwszy i są bardzo nasilone sugerowałabym nie czekać, tylko jak najszybciej udać się na konsultację ginekologiczną. Może Pani również poczekać jeden cykl i poobserwować się w tym czasie, o ile bóle nie są intensywne.
Dolegliwości nie wiązałabym z przebytym zabiegiem łyżeczkowania. Bardziej prawdopodobne są zaburzenia hormonalne, albo wyłącznie PMS czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. Dla postawienia właściwego rozpoznania konieczne jest jednak badania ginekologiczne.
Pozdrawiam.