Bóle podbrzusza przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam serdecznie, Mam następujący problem stosuje tabletki antykoncepcyjne jestem podczas stosowania. 3 opakowania zaczęłam sie nienajlepiej czuć (ból podbrzusza - przelewanie sie, bąbelki; mdłości i plamienia) co moze byc powodem takich dolegliwości ? Czy przy plamieniach jestem zabezpieczona ? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedz ;))

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że nawet jeśli ma Pani plamienie to skuteczność antykoncepcyjna jest pełna. Dodatkowo, plamienia występujące podczas stosowania pierwszych opakowań tabletek, to najczęstsze działanie uboczne antykoncepcji hormonalnej. Ryzyko ciąży jest zatem naprawdę znikome. Opisane mdłości, przelewanie i dolegliwości bólowe wiązałabym natomiast raczej z przewodem pokarmowym. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę wykonać test ciążowy. Gdyby ból, mdłości lub uczucie przelewania się powtarzało, proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.