Bóle podbrzusza w 24. tygodniu ciąży

Dzien dobry, jestem w 24 tyg swojej pierwszej ciąży. Ok tydzien temu zaczęło boleć mnie podbrzusze. Po telefonicznej konsultacji z lekarzem zazywalam nospe 2x1 i magnez 3x2. Pomoglo. Wczoraj mialam wizyte u lekarza (innego) i dowiedzialam sie, ze glowka jest bardzo nisko, ale na usg jest dobrze szyjka dluga i zamknięta. Mam zażywać magnez 3x2 i duphaston 3x1. Usłyszałam też, że w razie skurczy mam jechać do szpitala. Czy to oznacza, że mogę zacząć rodzić? Czy takie skurcze sa silne?

jeśli szyjka jest zamknięta to ryzyko niewielkie ale najlepiej odwiedzić jakiegoś mądrego ginekologa to jest w stanie panią zabezpieczyć lepiej przed porodem przedwczesnym,napewno należy wykluczyć przyczyny tego stanu anie dawać kolejne leki jak np. No-Spa która działa rozkurczająco i przy dłuższym stowoaniu może spowodować rozwarcie szyjki a to prosta droga do porodu-oczywiście no-spa w ciąży tak ale sporadycznie, Duphaston raczej stosuje się do 20-22 tygodnia ciąży potem raczej nie-pozdrawiam