Bóle policystycznych jajników

Witam. Mam 26 lat i "posiadam" zdiagnozowane PCO, aktualnie leczę się u Endokrynologa podającego mi od ponad 6 miesięcy tabl. Si...na obniżenie wagi ciała. Od kilku dni mam silne bóle jajników powodujące problemy z siadaniem i poruszaniem się, ale najgorsze są mdłości i zawroty głowy, bóle na wysokości nerek. Wciąż chodzę zaspana zmęczona i strasznie rozdrażniona. Nie podejrzewam raczej ciąży, ale obawiam się o jajniki. Jestem już po usunięciu torbieli i mięśniaków na macicy. Bardzo proszę o opinie, z czym mogą być związane te bóle?

26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powodem bólów może być zapalenie nerek albo torbiel jajnika. Należy również koniecznie wykluczyć ciążę, przy pomocy testu ciążowego. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który zleci badanie moczu i USG jamy brzusznej oraz narządu rodnego. Później, po wykluczeniu ewentualnych powodów złego samopoczucia, może Pani skonsultować swoje objawy ze swoim endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie!