Bóle przy kości biodrowej, promieniujące do pachwiny

Witam! Mam 33 lata. Od 17 lat zażywam leki na nadciśnienie tętnicze. Przyczyna nadciśnienia nie została wyjaśniona. Leki zażywam stale i ciśnienie jest unormowane. W wieku 14 lat kiedy stwierdzono u mnie nadciśnienie, została u mnie przeprowadzona arteriografia tętnic nerkowych, jednak bez stwierdzonych anomalii. Od około 3 miesięcy czuję okresowo w lewym podbrzuszu od czasu do czasu ból. Taki sam ból pojawia się również po prawej stronie, jednak nigdy równocześnie nie bolą oba miejsca.. Bóle są umiejscowione tuż przy kości biodrowej i czasami lekko promieniują do pachwiny.

Zrobiłem USG jamy brzusznej, wynik - w porządku, badanie krwi (analiza ogólna, psa, tsh, próby wątrobowe, cholesterol, cukier, badanie moczu, kreatinia, mocznik. Również w porządku poza cholesterolem którego wynik to 6,2. oraz we krwi PCT - wynik 0.4. Chciałbym wykluczyć chorobę naczyń, żył i tętnic. Wiem że można zrobić sobie Tomografię Angio naczyń jednak nie wiem konkretnie jaki wariant. Bardzo proszę o wskazówkę jaki rodzaj tomografii angio mam wybrać aby dokładnie zbadała naczynia i tętnice w tej części w której odczuwam ból. Lekarz gastrolog kazał mi zrobić sobie Rezonans jamy brzusznej, ale wydaje mi się że warto wykluczyć jeszcze żyły i tętnice. Pominąłem też fakt, że od około 10 lat mam problemy z pracą jelit (biegunki, skurcze). Dziękuje z góry za radę dotyczącą badania tętnic.

W takim wypadku zalecałbym angio-TK naczyń kończyn dolnych i miednicy. Jednak dolegliwości raczej nie mają związku z układem naczyniowym. Aby przeprowadzić dokładną diagnostykę dolegliwości należałoby wykonać RTG stawów biodrowych i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz do rozważenia z uwagi na zaburzenia jelitowe kolonoskopię. Decyzję jednak co do badań powinien podjąć lekarz prowadzący.