Bóle rąk i nóg i siniaczenie się

Witam serdecznie, mam 21 lat i przedstawię objawy, które mnie dotykają: mam krwawienie z dziąseł, ale to już od kilku lat, czuję takie dziwne żylne bóle, że tak to nazwę, ale nie są one ciągle i występują tylko na rękach i nogach w różnych miejscach, ostatnio na nogach zauważyłem dwa siniaki, tzn. na każdej jeden w podobnym miejscu, ale mają one żółta barwę i mnie nie bolą jak je dotykam, ponadto mam siniaka na nadgarstku, zrobił się już żółty, wcześniej był bolesny, teraz już nie jest (po 5 dniach). Nie czuję się jakoś specjalnie osłabiony, nie mam bólów głowy, nie leci mi krew z nosa ani nie wyczuwam bym miał gorączkę. Lecz najbardziej zastanawiają mnie takie dziwne bóle i czy one mogą wskazywać na białaczkę? Czy na to może mieć wpływ mróz i chodzenie w zimie bez rękawiczek, czapki... Nie mam pojęcia, bardzo proszę o odpowiedź.
21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Pana objawy nie są specyficzne i mogą wynikać z różnych przyczyn. Najlepiej byłoby gdyby odiwedził Pan lekarza rodzinnego, który Pana zbada i zaleci podstawowe badania (morfologia krwi, OB) oraz w razie potrzeby skieruje na dalszą diagnostykę do specjalisty. Potencjalne objawy występują głównie w przypadku ostrych białaczek (przewlekłe zwykle są rozpoznawane na podstawie przypadkowych badań morfologii krwi) i charakteryzuje je - stosunkowo szybki czas pojawienia się i narastania objawów takich jak gorączka, stany podgorączkowe, objawy anemii (osłabienie, męczliwość, bladość skóry) oraz łatwe siniaczenie się.

Pozdrawiam serdecznie