Bóle w dolnej części brzucha po laparoskopii

Witam, 19 sierpnia miałam laparoskopie podczas której usunięto mi dwa torbiele, jeden na prawym drugi na lewym jajniku ( 6 i 8 cm ). Stwierdzono że były to torbiele endometrialne i że mam endometrioze. Od września biorę visanne i od tego czasu cały czas mam bóle w dolnej części brzucha ( wydaje mi się że są to bóle jajników ). Czy powinnam udać się do lekarza czy te bóle są normalne po takim zabiegu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą być zarówno wynikiem Visanne jak i choroby podstawowej, tj. endometriozy. Jeśli objawy utrzymują się od września, sugeruję konsultację ginekologiczną.