Bóle w okolicach klatki piersiowej

Mam 31 lat i jestem mężczyzną, od jakiegoś czasu bardzo dokuczają mi bóle po prawej stronie klatki piersiowej, które promieniują na plecy. Bólom towarzyszy bladość twarzy na przemian z zaczerwienieniem, drętwienie rak i języka, jest mi przy tym słabo i mam wrażenie że zaraz zemdleje. Byłem na pogotowiu ale lekarz powiedział ze jestem za młody żeby mieć problemy sercowe przepisał n*** i m***. Biorę te tabletki od kilku dni ale nie czuję żadnej poprawy. Jeżeli to możliwe to proszę o diagnozę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeśli dolegliwości się  powtarzają-a sadząc z opisu tak jest- wskazana jest diagnostyka przyczyny problemu. Nie jest prawdą że ze względu na wiek nie należy brać pod uwagę przyczyn "sercowych". Niestety w związku z obecnym tempem życia i nawałem pracy oraz stresu, brakiem czasu, dolegliwości te występują coraz częściej u coraz młodszych osób.

Poza tym niektóre zaburzenia endokrynologiczne mogą wpływać na układ sercowo-naczyniowy powodując dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego lub specjalisty chorób wewnętrznych-lekarz powinien przeprowadzić dokładny wywiad odnośnie ogólnego Pana zdrowia, chorób w przeszłości, a także wywiad rodzinny zbadać Pana i zaplanować diagnostykę.
Pozdrawiam