Bóle w okolicy nerki a wynik badania moczu

Proszę o interpretacje wynikow badan moczu : Ostatnio miewam bóle w okolicy prawej nerki .. Barwa : Żółta Klarownośc :Przejrzysty Odczyn : pH 7.00 Ciężar wł : 1.010 Białko , cukier ,bilurbina,nitrite,leukocyty,erytrocyty,ketony - negatywne Urobilinogen-0,2 Osad moczu : Nabłonki okrągłe 1-2 wpw Nabłonki wielokątne liczne Leukocyty do 10 wpw Erytrocyty świeże : 0-1 wpw Bakterie - pojedyncze Inne-komorki drozdzy pojedyncze

Szanowna Pani,
Wynik nie jest zły ale nie jest też idealny. Zbyt duża liczba leukocytów może świadczyć o zakażeniu układu moczowego. Po wykluczeniu innych potencjalnych przyczyn należałoby wykonac posiew moczu i dalej leczyć według tzw antybiogramu.

z poważaniem,
J.Zachwieja

Witam, ból okolicy ledźwiowej może, lecz nie musi być związany z wynikiem Pani badania moczu, które wykazuje podwyższoną liczbę leukocytów - jest to wykładnik stanu zapalnego toczącego sie w drogach moczowych. Badanie bakteriologiczne moczu (posiew) określi czy jest to zapalenie bakteryjne (w przypadku objawów - do leczenia lekami odkażającymi) czy nie-bakteryjne (leczone innymi lekami). Pozdrawiam RH