Bóle w pasie po spaniu

Witam! Mam 27 lat i od pewnego czasu po nocy po lewej stronie boli mnie w pasie, czasami ten ból pojawia się i po prawej stronie w pasie. W nocy czasami to aż nie mogę się przekręcić, a wrażenie mam, jakbym była unieruchomiona! Jak się rozchodzę, to ból znika, tak ok. południa. Rok temu miałam robione badania z krwi (wątrobowe OK). 2 tyg. temu miałam robione na: (TSH OK), (kreatynina OK), (NA, K w SUROWICY SÓD 139, POTAS 4,05). Dodam, że od urodzenia choruję na serce - jestem po operacji. Tydzień temu miałam robione echo i wszystko OK, z sercem nic się nie dzieje! Co to może być? Często mam wrażenie, jakby mój brzuch był napompowany, twardy, ale nie bolący. Co to może być?! Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z chorób układu pokarmowego, układu moczowego czy zmian w obrębie kręgosłupa. Ostatnia przyczyna wydaje się najbardziej prawdopodobna, proszę zwrócić uwagę w jakiej pozycji Pani sypia, być może niewłaściwe ułożenia ciała jest sprawcę pojawiających się dolegliwości. Jednak z pewnością objawy które Pani opisuje wymagają wyjaśnienia. Konieczne jest wykonanie badań podstawowych (oprócz już wykonanych morfologia, badanie ogólne moczu, CRP, badanie kału w kierunku obecności krwi utajonej). Jeżeli w ostatnich dwóch latach nie miała Pani wykonywanego USG jamy brzusznej również konieczne jest wykonanie badania. Do rozważenia również diagnostyka obrazowa kręgosłupa.

Proszę jednak pamiętać, że niestety bez badania, możliwości dokładnego zebrania wywiadu, nie da się postawić rozpoznania, konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego, w razie konieczności lekarz skieruje Panią do specjalistów.

Pozdrawiam