Bóle w podbrzuszu a leczenie antykoncepcją

Byłam u ginekologa bo mam bóle w podbrzuszu przeważnie nocą . Lekarka stwierdziła u mnie powiększony jajnik.Ginekolog powiedziała że by zastosowała leczenie antykoncepcją, ale powiedziała że to do mnie należy czy się zdecyduję na taką metodę leczenia. Powiedziała mi że antykoncepcja jest szkodliwa. Ja jestem przeciwna antykoncepcji i się boję metody leczenia antykoncepcją. Mam pytanie:Jakie są inne metody leczenia powiększonego jajnika oprócz antykoncepcji? Bardzo proszę mi pomóc.

Wszysko zależy od tego jak wygląda powiększony jajnik. Czy robiła Pani badanie USG ( najlepiej tuż po miesiączce), czy robiła Pani badanie Ca 125 z krwi?
Jeśli nie, to proszę je wykonać i udać się na kontrolną wizytę do ginekologa.
A antykoncepcja oczywiście nie jest obojętna, ale czasem bywa najlepszym sposobem leczenia.
Pozdrawiam.