Bóle w podbrzuszu a nieprawidłowy rozwój ciąży

Witam.Mam bóle w podbrzuszu.Byłam u ginekologa i jest to ciąża.2 tydzień.Coś jest nie tak.Powiedział, że muszę czekać i dopiero stwierdzi czy jest to c.pozamaciczna czy nieprawidłowa ciąża.Mogę wcześniej niż miesiąc dowiedzieć się co z ciążą?Lekarz powiedział,że płód jest za mały.Proszę o pomoc,ponieważ za każdą wizytę płace 200 zł. i do otrzymania konkretu mam odbyć jeszcze 3 wizyty.Boję się i nie wiem czy nie powinnam zgłosić się do szpitala.To moja druga ciąża.Synek ma 5 lat.Ja mam 26.Kasia
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. 2 tydzień to bardzo wczesna ciążą i rzeczywiście potrzeba czasu aby stwierdzić czy rozwija się prawidłowo. Pomóc mogą seryjne oznaczenia beta-HCG - w prawidłowo rozwijającej się ciąży poziom hormonu wzrasta około 1,5 razy co 2 dni. Niższy przyrost lub jego brak sugeruje natomiast ciążę pozamaciczną. W Pani sytuacji nie ma wskazań do hospitalizacji, może Pani jednak spróbować znaleźć ginekologa, u którego wizyty są bezpłatne, refundowane przez NFZ (np. w przychodni przyszpitalnej).