Bóle żołądka w 8. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 8 tyg ciąży. Od jakiegoś czasu biorę Duphaston 3x dziennie i Luteine podjezykowo 3x dziennie. Niestety męczą mnie (przede wszystkim w nocy) straszne bóle żołądka. Początkowo myslalam, ze to z powodu jedzenia ale teraz kiedy bol sie nasila, przypomina on klasyczny bol po "przedawkowaniu" leków. Proszę o radę, czy w ciaży można brać leki osłonowe? W jaki sposób zaradzić temu problemowi? Dziękuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu ustalenia przyczyny dolegliwości powinna Pani udać się do lekarza, który dokona badania. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.