Bolesne drętwienie i mrowienie palców u stopy w 36. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 36 tygodniu ciąży. Od około miesiąca przy nawet lekkim dotknięciu kości sródstopia w lewej stopie odczuwam bolesne drętwienie i mrowienie palców u tej nogi. Nie kojarzę, żebym doznała jakiegokolwiek urazu. Prosze o informację z czego to może wynikać i jak sobie z tym radzic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą być wynikiem urazu, zaburzeń naczyniowych, neurologicznych jak też przeciążeniowych jako wyniku zaawansowanej ciąży. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Sugeruję porozmawiać o tym ze specjalistą ginekologiem podczas najbliższej wizyty.