Bolesne krwawienia po przyjmowaniu luteiny jako wynik pęknięcia torbieli

Witam! mam pytanie, brałam luteinę przez 7 dni ponieważ spózniał mi sie okres 2 msc i miałam torbiel na jajniku 7 cm. Dzisiaj dostałam krwawienie dość bolesne.Czy może to być wynikiem pękniecia torbiela? i kiedy może nastąpić u mnie owulacja?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku wystąpienia obfitego krwawienia wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa. Po przeprowadzeniu badania możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego postępowania.