Bolesne miesiączkowanie a pierwszy raz

Moja dziewczyna przechodzi bardzo bolesne miesiączkowania. Odczuwa tak silny ból, że nie może spać, chodzić, czy też nawet po prostu poleżeć gdyż ból jest zbyt silny. Była kilka razy u lekarza, jednak oprócz leków przeciwbólowych nic jej nie zalecił ani nie przeprowadzał żadnych badań. Co w takiej sytuacji zrobić? Chcemy też zdecydować się na nasz pierwszy raz ale boję się, że mogło by to doprowadzić do bardziej bolesnych miesiączek, ona uważa, że ból będzie łagodniejszy. Co robić? Proszęo pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Współżycie nie ma żadnego wpływu na bolesność miesiączek. Jeśli dolegliwości bólowe są tak silne, sugeruję dokładniejszą diagnostykę pod okiem specjalisty ginekologa.