Bolesne miesiączkowanie, poty i wymioty

Mam 18 lat i jeszcze nigdy nie bylam u ginekologa bo po prostu sie wstydzę. Ale podczas miesiączki tak co jakies 2-3 miesiące są one bardzo bolesne. Pocę się, wymiotuję i jak dotykam brzucha to czuje 'skurcze'. jak sobie z tym poradzić?

Ważne jest jednak to żeby rozpocząć zażywanie leków na 1 dzień wcześniej zanim wystąpią dolegliwości.
Wizyta u ginekologa byłaby jednak konieczna w celu wykluczenia zmian chorobowych