Bolesne powiększenie węzła chłonnego w pachwinie

Czym moze byc spowodowane bolesne powiekszenie wezla chlonnego w lewej pachwinie oraz bol z lewej strony pod zebrem, najprawdopodobniej sledziony?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Bolesne powiększenie węzła chłonnego wskazuje na stan zapalny toczący się w okolicy pachwiny. Możliwe że ból pod lewym łukiem żebrowym to tzw. kolki śledzionowe występujące po wysiłku fizyczny z powodu szybkiego wyrzutu krwi ze śledziony w wyniku zwiększonego zapotrzebowania organizmu na tlen. Występują z reguły u osób nie wytrenowanych.