Bolesność piersi podczas ciąży

Czy bolesność piersi trwa całą ciążę ? Kiedy czuję takie objawy mam wrażenie, że ciąża rozwija się prawidłowo. Niepokoję się o moje maleństwo, ponieważ przeszłam jedno poronienie zatrzymane.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Bolesność piersi to objaw, który może trwać całą ciążę jak i może się pojawić dopiero pod koniec ciąży. Jest to indywidualnie zmienne. Zdecydowanie powinna Pani jednak wiedzieć, że od występowania tego typu objawów nie zależy prawidłowy przebieg ciąży. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to póki co nie ma powodów do niepokoju. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.