Bolesność w lewej piersi

Boli mnie lewa pierś, szczególnie przy dotyku. Ból umiejscowiony jest po wewnętrznej stronie piersi, na dole, powiedzmy okolice serca. Mam 28 lat i chorobę Hashimoto. Żadnych guzków nie wykryłam, w rodzinie, nie licząc przyrodniego brata mamy, raka nie było. Mam się bać?

28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ból piersi może być spowodowany różnymi przyczynami - zmianami związanymi z zaburzeniami hormonalnymi lub zespołem napięcia przedmiesiączkowego, guzami (łagodnymi lub złośliwymi), torbielami, neurologicznymi (nerwoból), a także banalnymi jak np. niewygodny, uciskający stanik. Aby się przekonać, co stanowi przyczynę bólu u Pani, koniecznie proszę odwiedzić ginekologa, który Panią zbada, a w razie konieczności skieruje na dalsze badania (USG, badania hormonalne krwi). Ze względu na chorobę Hashimoto, która związana jest z niedoczynnością tarczycy, może dochodzić do zaburzeń czynności homonów płciowych.

Pozdrawiam serdecznie