Bolesny guzek w piersi a gruczolakowłókniak

Mam 23 lata i jakiś miesiąc temu przypadkiem wyczułam guzek w prawej piersi. Guzek znajduje się "na godzinie 7-8" . jest wyczuwalny na stojąco jako mały guzek, ale gdy leżę na lewym boku, wydaje się być dość dużym (ok 2 cm), przytwierdzonym do klatki piersiowej guzem o nieregularnym kształcie. Okolica guzka i guzek bolą przy dotyku bez względu na dzień cyklu, a guzek wydaje się rosnąć. Czy to gruczolakowółkniak? Czy fakt że dziadek i 2 wujków zmarło na raka sprawia, że jestem w grupie ryzyka?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zmiana bezwzględnie wymaga badania USG oraz najprawdopodobniej biopsji. Nie ma możliwości postawienia prawidłowego rozpoznania bez w/w badań. Proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.