Bolesny i nieregularny okres

Od 3 miesiecy mam nieregulary okres do tej pory mialam cykle 30-31 dniowe a od 3 miesyc w granicach 44-47 dni i przy tym bardzo bolesne miesiaczki . Okres mam od 9 lat i zawsze byl regularny bo bolesne juz wczesniej wystepowaly juz wczesniej. Jakie moga byc tego przyczyny ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powodów może być wiele. W pierwszej kolejności zawsze warto wykluczyć zaburzenia hormonalne oraz ocenić śluzówkę endometrium w kierunku obecności zmian typu nadżerka, polip, torbiel.