Boli mnie brzuch i nie mam okresu od 39 dni - jaki jest powód?

19 lat, kobieta. 3 tygodnie temu kochałam, się z chłopakiem, on jest raczej pewny, że do zapłodnienia nie doszło. Mam nieregularne miesiączki, ok jakiś 2 miesięcy odczuwam lewy jajnik, od jakiegoś czasu się to nasiliło, okresu nie mam już od 39 dni, co jakiś czas mam bóle podbrzusza, dziś mam ból brzucha, od 3 dni przez chwile mam wrażliwe piersi. Kilka miesięcy temu na USG wyszło mi, że mam niewielki torbiel na lewym jajniku, ale ginekolog powiedział, że to nic poważnego. Czy to są objawy ciąży czy może coś innego? Proszę o szybką odpowiedź!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zatrzymanie miesiączki w opisanej sytuacji może być spowodowane ciążą jak i obecnością torbieli jajnika. Najprostszym sposobem wykluczenia możliwości ciąży pozostaje test ciążowy, wykonany w tym czasie powinien dać wiarygodny wynik.
W przypadku wyniku negatywnego należy wykonać badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie USG.
Oprócz wymienionych przyczyn do zatrzymania miesiączki może dochodzić także na skutek zaburzeń hormonalnych oraz zmian organicznych w obrębie narządów rodnych.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl