Boli mnie brzuch od pół roku - dlaczego?

Mam 17 lat. Od pół roku bardzo boli mnie brzuch po prawej stronie i na środku. Czasami towarzyszy temu jeszcze nasilający się ból w klatce piersiowej. Miałam robione usg, wszystkie badania krwi, były podawane różne antybiotyki, ale nic nie pomaga. Ból występuje nagle, czasami jest tak silny, że nie wiem co mam ze sobą robić. Lekarz rodzinny rozkłada ręce. Nie wiem co mam robić. Bardzo przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu. Proszę pomóżcie mi!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu. Koniecznie musi Pani zgłosić wszelkie ewentualne dolegliwości jakiekolwiek Pani jeszcze zauważyła.
Ze względu na umiejscowienie warto także zrobić zdjęcie RTG klatki piersiowej. Jeśli nie było wykonywane badanie ogólne moczu to także należy je wykonać.

Problem może wymagać konsultacji gastroenterologicznej i ewentualnego badania endoskopowego.

Redakcja abcZdrowie.pl