Boli mnie lewa pierś, a przy ściśnięciu sutka wycieka jakaś wydzielina. Czy mam się niepokoić?

Wtam!

Mam pytanie: jestem 3,5 roku po urodzeniu dziecka. Od pewnego czasu boli mnie lewa pierś i jest jakby większa, a przy ściśnięciu sutka wycieka jakaś wydzielina. Czy mam się niepokoić? Czy powinnam się zgłosić do lekarza? Jak tak, to do jakiego?

Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Powinna udać się Pani do ginekologa. Lekarz Panią zbada, zaleci wykonanie dodatkowych badań (USG, badania hormonalne). Szkoda, że nie napisała Pani jak długo karmiła piersią - u kobiet po zakończeniu karmienia wyciek z piersi może utrzymywać się do roku czasu.

Pozdrawiam serdecznie