Boli mnie lewa pierś: Co to może oznaczać?

Od lipca 2010 roku raz mocniej raz słabiej boli mnie lewa pierś od strony pachy. Czasem aż nie mogę dotknąć, nie ma to znaczenia czy mam miesiączkę czy nie. Co robić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Silne dolegliwości bólowe ze strony piersi mogą wiązać się z obecnością łagodnych zmian organicznych lub mastopatii. Czasami problem polega na zmianie utkania tkanki gruczołowej piersi.
Aby ustalić przyczynę dolegliwości konieczne jest badanie fizykalne piersi wykonane przez lekarza oraz badanie USG. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia lub poszerzenie diagnostyki.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl