Boli mnie od dwóch miesięcy prawa pierś, co to może być?

Witam,

mam 45 lat i od dwóch miesięcy boli mnie prawa pierś. Czasami nie mogę dotknąć piersi, nie mam żadnych wycieków z piersi. Czy powinnam iść z tym do lekarza?

45 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Jak najbardziej ból piersi jest objawem niepokojącym i wymaga zbadania piersi przez lekarza. Przyczyn bólu piersi może być wiele. Najczęściej są to zmiany organiczne typu włókniakogruczolaka czy torbieli, a także mastopatia. Możliwe są także inne przyczyny dlatego konieczne jest badanie fizykalne piersi a także badanie USG.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl