Boli mnie prawy sutek - czy to rak?

Mam 13 lat, od tygodnia boli mnie prawy sutek. Czy to rak?

13 LAT ponad rok temu

Witaj,

rak piersi w Twoim wieku nie zdarza się. Na ten nowotwór chorują najczęściej kobiety po 40 roku życia. Dopiero po przekroczeniu 20 roku życia powoli rośnie ryzyko tego nowotworu.

Ból piersi może mieć różne przyczyny i aby się przekonać, co jest jego przyczyną w Twoim przypadku, należałoby najpierw bliżej ciebie poznać. Dlatego też zachęcam do wizyty u lekarza, na początek może być pediatra. Lekarz wypyta cię o charakter bólu, częstość występowania oraz miejsce, w którym boli, a także o inne ważne dane - np. choroby, które przeszłaś, choroby występujące w rodzinie, czy bierzesz leki itp. Jeżeli stwierdzi, że ból ma podłoże w chorobie tkanki piersi (może być ból np. od kręgosłupa - tzw. nerwoból) lekarz skieruje Cię do ginekologa lub poradni chorób piersi.

Przeczytaj także http://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

Pozdrawiam serdecznie