Borelioza- wyniki badań

Witam, mam pytanie, czy mam boreliozę?W styczniu miałam pobrany płyn mózgowo-rdzeniowy, dostałam wyniki i wyszło, że mam przeciwciała OSPC Borrelia burgodorferi (+|-) i przeciwciała Bolerria garini ( +). Immunoglobulina G w surowicy 1090 mg/dl, immunoglobulina G w PMR 3,98. O dawna, ok. 4 lat, bardzo się źle czuję, mam objawy grypopodobne, nie mogę się skupić, leczyłam się u roumatologa, stwierdzono u mnie nerwicę, bo miałam kołotanie serca i skoki ciśnienia, i wiele wiele innych. Teraz mam termin na 30 marca do AM w Gdańsku w poradni leczenia boreliozy. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobieństwo boreliozy u Pani jest wysokie. Prawdopodobnie mamy do czynienia z neuroboreliozą przewlekłą, za czym przemawia wynik badań poziomu przeciwciał w płynie mózgowo-rdzeniowym oraz objawy kliniczne. Borrelia burgdorferii i garinii to podtypy krętków wywołujących boreliozę. Proszę więc koniecznie zgłosić się na planowaną wizytę celem weryfikacji danych klinicznych i laboratoryjnych i ustalenia dalszego ew. leczenia.

Pozdrawiam.