Brak akceptacji partnera przez rodziców

Witam mam problem mój chłopak nie jest akceptowany przez moich rodziców,nie chcą by do mnie przyjeżdzał,uważają ze ztać mnie na lepszego faceta a ja chce z nim być,kocham go,obecnie jestem studentką,mieszkam z rodzicami nie pracuje,on pracuje nie mieszkamy od siebie daleo teraz idą świąta i tez chciałabym go zaprosic do siebie niewiem czy to dobry pomysł,proszę o radę.

Lek. Szymon Suwała

Na początek zachęcam do rozmowy z rodzicami - dlaczego nie akceptują Pani chłopaka, co się im w nim nie podoba? Jako osoba zależna od rodziców powinna się Pani liczyć z ich zdaniem, jednak bez wątpienia też i oni powinni brać pod rozwagę Pani uczucia.

Witaj. Niestety ale tego typu problemy nie jesteśmy w stanie rzetelnie rozwiązać nie zapoznając się z całokształtem. Potrzebny jest szczegółowy wywiad środowiskowy :) Przede mną pojawiają się pytania - dlaczego rodzice go nie chcą? Kogo chcą rodzice? Za co kochasz swojego chłopaka? Jakie wady i zalety w nim widzisz? - Pytań jest mnóstwo.

Jeśli chciałabyś fachowej pomocy to zapraszam do skorzystania z tzw. coachngu Internetowego. Możesz również zadać tego rodzaju pytanie redakcji na stronie http://psychopedagog.eu/blog -> Oni w ramach kształcenia i praktyki mogą się podjąć takiego działania bezpłatnie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI I INFORMACJE
http://psychopedagog.eu

CIEKAWY BLOG Z PORADAMI I PRZEMYŚLENIAMI
http://blog.psychopedagog.eu

FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Na początek warto spróbować szczerze porozmawiać- bez roszczeń czy pretensji, raczej w atmosferze troski, mówienia oo swoich uczuciach, potrzebach, oczekiwaniach, w staraniu się empatycznego wsłuchania w argumenty i uczucia, oczekiwania oraz potrzeby drugiej strony. Podobne konflikty często wynikają z niejasnej komunikacji przy jednoczesnym ogromnym zaangażowaniu emocjonalnym obydwu stron. Taka rozmowa jest wstępem do lepszego rozumienia siebie i poszukiwania kompromisów.

Witam. Trudna sprawa. Jest takie powiedzenie: "jak miałem 15 lat to mój ojciec był bardzo głupi. A potem, z każdym rokiem mądrzał". Zapewne Pani rozumie - w sprawach doboru partnera rodzice widza wszystko z innej perspektywy - perspektywy doświadczenia. Jeżeli rodzice nie chcą Pani chłopaka w ich domu, to raczej Pani musi się dostosować bądź negocjować z nimi. Zaproszenie go wbrew ich woli zapewne tylko pogorszy sytuację