Brak akceptacji partnera ze strony rodziców

Witam ! Od jakiegoś czasu mam konflikt z rodzicami i siostrą , oni nie akceptują mojego narzeczonego, a wręcz nienawidzą go. Wymyślają najróżniejsze plotki tylko aby nam zaszkodzić. On jest wspaniałym człowiekiem bardzo dobrym dla mnie. Ale rodzicom jak zwykle nie odpowiada, oni chcieli by księcia z bajki , w złotej zbroi .. Chcemy zaplanować ślub ale oni wiecznie mi coś wypominają. Więc nie chce od rodziców niczego. Chciałabym załagodzić ten konflikt ale nie wiem jak. Proszę o poradę .

Witam.
Sytuacja, którą Pani opisuje jest pewnie skomplikowana i ma swoje źródła, które warto poznać i zrozumieć. Rozumiem też, że jest Pani rozdarta między swoimi rodzicami i siostrą a partnerem. Ważne jest, żeby Pani wybrała swojego życiowego partnera w oparciu o swoje uczucia do Niego. Być może warto jednak zastanowić się nad tym co powoduje, że rodzice i siostra są Mu przeciwni. Zachęcam Panią do konsultacji w tej sprawie u psychologa lub psychoterapeuty. Z pewnością rozmowa w cztery oczy z kimś obiektywnym może pomoc Pani spojrzeć na nią z szerszej perspektywy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

witam,
trudno jest coś poradzić, gdy tak nie wiele wiem o obecnej sytuacji. Rodzice z natury chcą dla dzieci dobrze. Czasem nie pomagają za bardzo, ale tez nie chcą specjalnie szkodzić. Jednak troska rodziców i ich postępowanie są czasem w takiej formie, że trudno je przyjąć. Dobrze było by dopytać rodziców o przyczynę antypatii, zobaczyć co nimi kieruje. Ważne by było pokazanie rodzicom tego co ten związek Pani daje i ,że właśnie z tym człowiekiem jest Pani szczęśliwa.

może warto by było pójść do psychologa, który często już w trakcie 2-3 wizyt może taki konflikt złagodzić.
pozdrawiam serdecznie