Brak akceptacji przez rodziców związku z partnerem posiadającym dzieci

Witam. Moj partner posiada 2 dzieci z poprzedniego zwiazku. Nie ma z nimi kontaktu. Tworzymy udana pare, ale niestety moi rodzice nie akceptuja go, poniewaz twierdza ze jego miejsce jest przy dzieciach. Twierdza ze nie dopuszcza aby nas zwiazek byl udany. Nie obchodzi ich to ze jest nam razem dobrze i zadne argumenty do nich nie przemawiaja. Jak mozna pogodzic taka sytuacje?

Szanowna Pani,
Obawiam się, że opisana sytuacja jest bardziej do zrozumienia niż "pogodzenia". Pani rodzice mają swój system wartości, swoje doświadczenia i przekonania. Z tego zapewne płyną ich obawy i lęki, także o Pani przyszłość w tym związku. Aby to się zmieniło, potrzebuje Pani czasu na oswojenie rodziców z Pani partnerem, przekonanie ich o jego wartości i stałości waszego związku. Zawsze może pozostać obawa, jakim ojcem będzie dla waszych dzieci, jeśli na nie się zdecydowalibyście, skoro te z poprzedniego związku "zostawił". Warto o tym rozmawiać - zarówno z partnerem, jak i rodzicami.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra

Witam, ma Pani partnera którego nie akceptują Pani rodzice. Uważają że powinien "być przy dzieciach". Rozumiem, że ważne jest dla nich tradycyjne podejście do rodziny. Mogą się w związku z tym również martwić o Pani przyszłość. Napisała Pani że nie dopuszczą aby Pani związek był udany. Jest to zastanawiające, bo w swoim znaczeniu przekreśla możliwość porozumienia między wami. Rodzice zamknięci są na wszelkie argumenty z Państwa strony, twardo stoją przy swoim stanowisku. To są rozmowy o wartościach o których trudno jest dyskutować. Może rozmowę da się pokierować na inne tory. Czy są jakieś dziedziny, tematy wspólne które mogą zbliżyć Pani partnera do rodziców. Jest Pani szczęśliwa z nowym partnerem, to jest w tej chwili dla Pani ważne. Proszę skupić się na tej relacji, dać sobie i rodzicom czas. Może Pani zasięgnąć konsultacji z psychologiem, indywidualnie lub z partnerem i zastanowić się nad innymi rozwiązaniami.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl