Brak apetytu i trądzik niemowlęcy

Witam. Od kilku dni mój 1,5 miesięczny synek nie chce jesc. Karmie go naturalnie, zazwyczaj po przebudzeniu od razu był głodny i chętnie ssał pierś. Od urodzenia miewa kolki mimo to nie tracił apetytu.zjadal spokojnie 60 ml mleka (siagnietego do butelki) i czesto jeszcze wolał o pierś. Od kilku dni nie chce ssac ani piersi, ani pić mleka z butelki.synek obecnie ma trądzik niemowlęcy chociaż nie jestem pewna czy to nie alergia pokarmowa. Jaka moze być przyczyna braku apetytu ? Proszę o radę.

Witam. Brak apetytu u taka małego dziecka może mieć wiele przyczyn - alergie, infekcje wirusowe przewodu pokarmowego czy stanu zapalne w obrębie organizmu. Jeśli dziecko dodatkowo jest niespokojne, pobudzone czy ma podwyższoną temperaturę ciała bezwzględnie należy skontaktować się z pediatrą.