Brak apetytu u 5-miesięcznego dziecka po infekcji gardła i ucha

moje 5 miesięczne dziecko z powodu infekcji gardła i ucha dosataje antybiotyk 2x amotaks i 4-6x nurofen. Jednka pomimo 2 dnia podawania leku nadal nie chce nic jeść i pić. Wczoraj na dobę przyjęła ok 500 ml mleka, dziś tylko ok 150ml i może z 50 ml wody. Czy powinnam ponownie udać się do lekarza, obawiam się odwodnienia organizmu??

Witam ,
informacje podane przez Panią nie przedstawiają problemu w pełni.Nie podaje Pani informacji jak długo trwa choroba,jak długo dziecko jest leczone ,od ilu dni przyjmuje antybiotyk?Ilość płynów przyjmowanych przez dziecko jest zbyt mała.Istotną rzeczą jest ilość i częstotliwość oddawanego moczu przez malucha.Sugeruję jak najszybciej udać się z dzieckiem do szpitala.
pozdrawiam Katarzyna Mudel