Brak apetytu u dziecka po infekcji gardła

Nasz niespełna 3 letni syn po lekkiej infekcji gardła nie chce jeść nic oprócz jogurtów i samej zupy (wody). Nie chce nawet do ust wziąć czegoś innego. Nie mówiąc już o słodyczach które uwielbiał. Ma dużo energii mimo takiej diety od kilkunastu dni, ale martwię się czy nie odbije się to na jego zdrowiu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Osłabienie apetytu najprawdopodobniej jest konsekwencją przebytej infekcji.Jeśli trwa to jednak już kilkanaście dni, zdecydowanie powinna Pani spróbować urozmaicać dietę dziecka. Same jogurty i zupa bez wątpienia nie stanowią pełnowartościowej diety dla dziecka. Jeśli dziecko dalej nie będzie miało apetytu, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.