Brak bólu piersi przed spodziewaną miesiączką

Zazwyczaj jakoś tydzień, może półtora przed okresem zaczynają boleć mnie piersi. Okres powinnam dostać jakoś 3-5 listopada, lecz niestety piersi mnie nie bolą. Nadmieniam, że na początku października byłam tydzień chora, tydzień zdrowa i znowu tydzień chora, także z moim zdrowiem było w kratkę. Na dodatek pogoda bardzo drastycznie się zmieniła. Chciałabym się dowiedzieć dlaczego nie bolą mnie piersi, jakie mogą być tego przyczyny?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ból piersi przed miesiączką jest sprowokowany hormonalnie. Nie oznacza to jednak, że musi występować w każdym cyklu.
Brak bólu piersi przed miesiączką nie powinien Pani niepokoić.