Brak charakterystycznego śluzu podczas owulacji

Okres miałam 02.10, owulacja powinna mi przypadać na ok. 14-16 pażdziernik, ale czułam tylko ból jajników, śluzu nie było - powinien być, bo mam regularne cykle - a zaznaczę, że staramy się o dzidzię. Nie robiłam jeszcze testu, ale czy to może być ciąża??? Proszę o szybką odpowiedż. Dziękuję bardzo.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jeśli 02.10. wystąpiła miesiączka, o takim jak zwykle czasie trwania i równie obfita, to raczej nie była Pani jeszcze w ciąży. Śluz mógł być mniej obfity jednorazowo, a owulacja prawdopodobnie wystąpiła mimo to. Radzę poczekać do terminu spodziewanej miesiączki i test wykonać, jeśli będzie się ona spóźniać lub będzie inna - np. pojawi się tylko plamienie, które ma prawo występować we wczesnej ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!