Brak chęci do życia i problemy ze zdrowiem

Witam, Mój problem powstał rok temu. Zaczęło się od bólu głowy, marnego samopoczucia, gorszego widzenia i trwa do dziś. Ukończyłem studia, 1 praca wspaniale - do czasu aż te stare wredne babsztyle nie kopały pode mną dołków, przez 6 m-ce lądowałem codziennie na dywanie prezesa, w zasadzie nie wiem po co i na co.

A ten stary wredny dziad problem robił z tego, że ja za dużo napojów chłodzących wypijam w 40 upały (a kodeks pracy nam to zapewnia), że nie mówię dzień dobry, że zażartowałem z kogoś, że to tamto i jeszcze to. Aż pewnego dnia obudziłem się jak zawsze o poranku i wszystko było inne. Nic mnie nie cieszyło wszystko mnie, zaczęło boleć, a na dodatek czułem się jak paranoik, a kiedyś byłem pełny życia, chęci wrażliwy młody człowiek.

Teraz śpię po 12 godzin nic mi się nie chce, głowa mnie boli, kręgosłup, mam jakieś problemy z oczami, serducho wariuje, na dodatek wydaje mi się, że mam raka i umrę na dniach. Co mam zrobić? Pomocy

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Panu wizytę u lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowych badań dodatkowych. Jeśli badanie lekarskie nie potwierdzi przyczyny somatycznej, wskazana będzie konsultacja u lekarza psychiatry oraz u psychoterapeuty.

Odpowiednio dobrane leki oraz psychoterapia pomogą Panu nabrać dystansu do niepokojących Pana objawów i trudności. Nadmierna senność, drażliwość, niecharakterystyczne objawy somatyczne związane z przeżywanym napięciem mogą wskazywać np. na depresję.

Proszę, aby zadając pytanie na łamach naszego portalu starał się Pan unikać wulgarnych, etykietujących określeń.

Z pozdrowieniami