Brak chęci na seks u partnera i przerwa w związku

,jestem z mezczyzna okolo 1roku wszystko jest super za wyjatkiem seksu ja mam na niego zawsze ochote on nie / nie wchodza w to zadne zaburzenia hormonalne/.doszlo do tego ze zaproponowal przerwe w zwiazku lub calkowite zerwanie.Zgodzilam sie na przerwe w zwiazku nigdy tego nie robilam wiec nie wiem jak sie mam zachowywac jestesmy juz tydzien osobno bez jakiegokolwiek kontaktu on stwierdzil ze jak wszystko przemysli to sam do mnie zadzwoni,dla mnie jest to cierpienie,co mam robic?czekac,dzwonic?

Pozdrawiam!

Brak libido może świadczyć o zaburzeniach w relacji. Co potwierdzałaby chęć rozstania. Być może warto dać jeszcze trochę czasu, a potem jasno postawić sprawę- powiedzieć o swoich uczuciach, oczekiwaniach i potrzebach, poszukać wspólnych rozwiązań. Jeśli okażą się niemożliwe, będzie Pani wiedziała w jakiej jest sytuacji.
Pomocne może być także podjęcie terapii dla par i małżeństw.

Należy dbać o osobę najważniejszą i najbliższą dla Pani, czyli o siebie.
Na Pani miejscu nie dzwoniłbym, a czekałbym na rozwój sytuacji jeszcze przez tydzień... Ale to tylko mój pogląd.
Decyzja oczywiście należy do Pani, ale proszę chronić przede wszystkim siebie i szanować też siebie.
Seks ma rolę więziotwórczą (prócz prokreacyjnej), bez tej więzi związki są "mało odporne na zakłócenia"...
Jeżeli będzie się Pani "miotała w odczuciach i opiniach", to warto odwiedzić dobrego psychologa, a najlepiej seksuologa-psychologa. Życie jest tylko jedno...
Pozdrawiam. JW, Poznań.