Brak ciąży?

Witam, Mam pytanie, ponieważ brałam 3 zastrzyki hormonalne (syntetyczna pochodna progesteronu). Ostatni przyjęłam w styczniu. Wtedy też brałam 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Pod koniec stycznia odbyłam stosunek przerywany - było to w 16. dniu brania tabletek. Okres dostałam z odstawienia 10. lutego i do tej pory nie dostałam kolejnego. Robiłam testy ciążowe, które wyszły negatywnie, oraz USG dopochwowe 2 miesiące i 2 tygodnie po stosunku - ciąża wykluczona. Teraz w kwietniu robiłam BETA-HCG, wyszło 0.100 mlu/ml. Zastrzyk przestał działać 12 kwietnia. Czy mogę być pewna, że ciąża jest wykluczona, jeżeli po 2 miesiącach USG i BETA-HCG nic nie wykazały? Przypomnę, że stosunek odbył się pod koniec stycznia. Czy BETA-HCG 0,100 oznacza brak ciąży? Endometrium macicy 6. kwietnia wynosiło 7 mm.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zdecydowanie, wszystkimi możliwymi sposobami wykluczono u Pani ciążę. Proszę już się nie przejmować! Niemożliwe, żeby zarodek jakimś cudem "ukrywał się" tyle czasu.

Pozdrawiam!